افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 20 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 31871 تعداد نوشته های امروز : 0×
تابستان امسال کرمانشاه گرمتر از نرمال است
30 خرداد 1403 - 12:41
شناسه : 61505

به گفته مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، طبق برآوردها میانگین دمای تابستان امسال کرمانشاه یک تا ۲.۵ درجه سانتی‌گراد گرمتر از نرمال خواهد بود.

پ
پ

علی محمد زورآوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای هوای تابستان امسال کرمانشاه، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، دمای هوای امسال استان کرمانشاه در فصل تابستان بین یک تا ۲.۵ درجه سانتی‌گراد گرمتر از نرمال و بین نیم تا یک درجه سانتی‌گراد نیز از سال گذشته گرمتر خواهد بود.

وی اظهارکرد: احتمال اینکه گرم‌تر شدن هوا در مرداد تا نیمه اول شهریور نمود بیشتری داشته باشد وجود دارد، بگونه‌ای که در مرداد تا نیمه اول شهریور دمای هوای استان ۱.۵ تا ۲.۵ درجه سانتی‌گراد گرمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه گرمتر بودن هوا در تیر ماه نمود کمتری دارد، افزود: به نظر می‌رسد دمای هوا در تیر ماه یک تا حداکثر دو درجه سانتی‌گراد گرمتر از نرمال باشد.

زورآوند این مهم را نیز یادآور شد که پیش‌بینی‌های بلندمدت دقتی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد داشته و احتمال تغییر در آنها وجود دارد.

وی در ادامه از روند افزایشی متوسط دمای استان تا روز یکشنبه هفته آینده خبر داد و عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود روز یکشنبه (سوم تیر) حداکثر دمای هوا در شهر کرمانشاه به حدود ۳۹ درجه سانتی‌گراد برسد.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، دمای هوای نقاط گرمسیر استان از جمله قصرشیرین و سرپل ذهاب نیز ممکن است به ۴۶ تا ۴۷ درجه سانتی‌گراد برسد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شـماره تمـاس 091-0041-0040
پسـت الـکترونیـکی info@ofoqkermanshah.ir
آدرس پسـتی کرمانشاه - کسری، مقابل مرکز خدمات سلامت شهری حاج مصظفی منصوبی، پلاک۵۷