تاریخ انتشار : 1400/03/01 - 13:45

 کد خبر: 1187

آغاز غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در استان کرمانشاه

غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در استان کرمانشاه برای تشخیص زودهنگام تنبلی چشم از امروز اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش افق کرمانشاه، مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا طرح بینایی سنجی کودکان ۳ تا ۶ سال با دستگاه‌های غربالگری بینایی انجام می شود.
 
محمدی با بیان اینکه در سال گذشته  ۵۹ هزار و ۴۹۶ کودک ۳ تا ۶ سال توسط غربالگران بینایی معاینه شده اند؛ اظهار داشت: از این تعداد هزار و ۵۵ کودک به اپتومتریست ارجاع داده شده اند.
 
وی افزود: پس از ارجاع به اپتومتریست  ۵۶۷ کودک دارای اختلال بینایی، ۷۰ کودک آمبلیوپ، ۴۹۱ کودک دارای مشکلات عیوب انکساری و ۶ کودک دارای مشکل استرابیسم تشخیص داده شدند.
 
مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت:چنانچه تنبلی چشم به موقع که همان سن زیر ۶ سال است تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است.
محمدی تصریح کرد: به کلیه کودکانی که پس از انجام معاینات مجبور به خرید عینک یا انجام عمل جراحی شده اند کمک هزینه خرید عینک و جراحی پرداخت خواهد شد.
 
وی از خانواده ها خواست برای غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال خود به در اسرع وقت به پایگاه‌های فعال بهزیستی استان مراجعه کنند و در این خصوص جهت هماهنگی با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل کنند.

۰۹۱۸۷۲۸۰۹۹۱،
۰۹۲۱۰۷۶۰۲۱۹،
۰۹۲۲۰۵۶۳۵۶۲،
۳۴۲۱۶۲۰۰،
۰۹۹۳۳۷۳۴۵۶۵
 
 
 


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه