تاریخ انتشار : 1400/03/03 - 0:16

 کد خبر: 1307

ادغام ۲ فناوری انرژی پایدار در ایتالیا

بزرگترین شرکت خدمات و یک مرکز تحقیقاتی در ایتالیا آزمایشی را آغاز کرده‌اند و هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک‌های ریز به طور همزمان است.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، شرکت “انرژی سبز انل”(Enel Green Power) در حال آزمایش فناوری جدید در نزدیکی ناپل است. هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک‌های ریز به طور همزمان است. ایتالیا می‌خواهد نشان دهد که امکان تلفیق دو فناوری پایدار وجود دارد. کشت جلبک پایدار است زیرا دی اکسید کربن ماده مغذی جلبک است. جلبک‌ها قادرند نور خورشید را به طور موثر به انرژی قابل استفاده تبدیل کنند.

شرکت انل این آزمایش را با همکاری مرکز تحقیقاتی Enea انجام می‌دهد. در این مرکز ۲۶۰۰ دانشمند در مورد فناوری‌های جدید، انرژی و توسعه فناوری اقتصادی پایدار آزمایشاتی را انجام می‌دهند.

برای این منظور یک کارخانه آزمایشی در مرکز Enea در ناپل ساخته خواهد شد تا نحوه تلفیق فناوری‌های خورشیدی و ریز جلبک‌ها را مورد بررسی قرار داده و نشان دهد.

این آزمایش شامل پرورش ریز جلبک‌هایی با ارزش تجاری بالا(بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر کیلوگرم) با استفاده از یک سیستم کشت کاملاً تلفیقی با آرایه‌ای از صفحات خورشیدی است. در حال حاضر انل و Enea اطلاعات دقیقی در این باره ارائه نکرده‌اند.

انتهای پیام


برچسب ها : , , , , , , ,
ارسال دیدگاه