افزونه جلالی را نصب کنید. Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 31713 تعداد نوشته های امروز : 38×
استفاده فرانسه از یک پردازنده هلندی برای پیشرفت در فناوری کوانتوم
03 خرداد 1400 - 23:51
شناسه : 1362

شرکت کوئیکس(Quix) هلند در حال تولید پردازنده‌ای است که فرانسه قصد دارد از آن برای ارتقا فناوری کوانتوم خود استفاده کند.

پ
پ

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، اخیراً مکرون رئیس جمهور فرانسه برنامه ملی فناوری کوانتوم فرانسه را ارائه داد که نشان می‌دهد این کشور کاملاً به فوتونیک متعهد است.

 Quix رهبر جهانی پردازنده‌های فوتونیک کوانتومی است. رایانه کوانتومی فرانسه توسط Quandela، پیشروترین شرکت فناوری کوانتوم در فرانسه در حال ساخت است.

“جلمر رنما”(Jelmer Renema) مدیر ارشد فناوری شرکت QuiX گفت: سال گذشته، ما بزرگترین پردازنده فوتونیک جهان را ارائه کردیم. تفاوت اصلی محصول ما با بقیه این است که محصول ما کالای کلید در دست است نه چیزی که ممکن است ناشی از همکاری یک شرکت با دانشگاه باشد.

سال‌ها طول می‌کشد تا بیشتر فوتونیک‌ها(مانند میکروتراشه‌ها) به یک پردازنده تبدیل شوند. آنچه QuiX ایجاد کرده است یک پردازنده کوانتومی اتصال و اجرا برای شرکت‌های رایانش کوانتومی است. آنها ماه گذشته پردازنده دیگری را به استارت آپ فناوری‌های کوانتومی انگلیس به نام کنترل (Quontrol) فروختند. آنها یکی از معدود شرکت‌هایی هستند که چنین محصولی را فروخته‌اند و این کار را دو ماه متوالی انجام داده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود رایانش کوانتومی محاسبات را بسیار سریع‌تر از ابر رایانه‌های کلاسیک انجام دهند. آنها در زمینه‌هایی که به معادلات نتایج پیش‌بینی کننده متکی هستند، کاربرد ویژه‌ای دارند. مدل‌های پیچیده مالی، الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا اجرای چندین آزمون شیمی همه می‌توانند توسط رایانه‌های کوانتومی متحول شوند.

هلند مدتی مسئولیت رایانش کوانتومی در اروپا را بر عهده داشته است. این کشور اخیراً ۶۱۵ میلیون یورو در بخش کوانتوم سرمایه‌گذاری کرده است.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

شـماره تمـاس 091-0041-0040
پسـت الـکترونیـکی info@ofoqkermanshah.ir
آدرس پسـتی کرمانشاه - کسری، مقابل مرکز خدمات سلامت شهری حاج مصظفی منصوبی، پلاک۵۷