تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 2:45

 کد خبر: 154

۱۳۰ باسکول‌ در مناطق گرمسیری کرمانشاه آماده خدمت‌رسانی به کشاورزان است

کرمانشاه – ایرنا – مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال باسکول‌های سنگین وسایل نقلیه جاده‌ای سنجش محصولات کشاورزی و صنعتی در مناطق گرمسیری توسط این اداره کل کالیبره شده و آماده خدمت‌رسانی به کشاورزان زحمت‌کش است.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

«محمودرضا نیازی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه برداشت غلات موجود در مناطق گرمسیری استان به مرور در اواخر ماه جاری آغاز می‌شود در این ایام شاهد برداشت محصولات کشاورزی استراتژیک از جمله گندم، جو، نخود، کلزا و سایر محصولات موجود در مناطقی مانند گیلان‌غرب، سرپل ذهاب، سومار و قصر شیرین هستیم لذا دقت و صحت عملکرد باسکول‌های جاده‌ای در سنجش محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر دقت و صحت عملکرد انواع وسایل توزین یکی از وظایف سازمانی اداره استاندارد است، تصریح کرد: کالیبراسیون این باسکول ها در ۲ مرحله در حال انجام است که در گام اول تعداد ۶۵ باسکول و در گام دوم نیز ۶۵ باسکول دیگر تا اوایل ماه آینده در مناطق گرمسیری آماده خدمت رسانی است.

نیازی تاکید کرد: با توجه به برداشت انبوه محصولات کشاورزی در این ایام، ‌لذا این اداره کل به منظور جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان و زیان ناشی از عدم دقت وسایل سنجش مورد استفاده، نظارت مستمری بر باسکول‌های جاده‌ای اوزان سنگین دارد.

دبیر شورای استاندارد استان کرمانشاه در پایان اظهار داشت: اکنون بیش از ۳۷۰ باسکول سنگین جاده ای فعال تحت پوشش این اداره کل در استان وجود دارد که در طول سال به صورت دوره ای کالیبره می شوند و آزمون های ادواری روی آنها بر اساس ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس های سازمان ملی استاندارد ایران به منظور صیانت از حقوق شهروندی و اطمینان از صحت عملکرد وسایل سنجش انجام می‌گیرد.

استان کرمانشاه در مجموع ۹۵۰ هزار هکتار زمین زراعی دارد که براساس اعلام رییس سازمان جهاد کشاورزی استان از این میزان ۲۰۰هزار هکتار آبی است و بیش از ۸۰هزار هکتار از اراضی آبی کشاورزی استان مجهز به سیستم های آبیاری تحت فشار است.

سالانه در استان کرمانشاه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی توسط ۱۲۰ هزار بهره بردار تولید می شود. 

این استان ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه