تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 2:45

 کد خبر: 158

نماز عید سعید فطر در قصرشیرین اقامه شد

قصرشیرین- ایرنا- نماز باشکوه عید سعید فطر صبح امروز (پنجشنبه) با حضور مردم مومن و نمازگزار قصرشیرینی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مقابل درب مسجد جامع این شهرستان مرزی اقامه شد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش ایرنا، این آیین معنوی با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان، به امامت حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی امام جمعه موقت قصرشیرین با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در راستای مقابله با ویروس کرونا اقامه شد.

نماز عید سعید فطر با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی،  فاصله‌گذاری اجتماعی، به صورت محدود برگزار شد و شرکت کنندگان در نماز نیز موازین بهداشتی و به خصوص استفاده از ماسک را رعایت کرده بودند.

نمازگزاران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی برای شرکت در نماز با خود مهر، سجاده، دستکش، ماسک و زیرانداز و همچنین مواد ضدعفونی کننده همراه داشتند.

تلاوت آیاتی از قران و رعایت خطبه های کوتاه نماز عید فطر از  برنامه های این آیین معنوی بود که در حاشیه این مراسم معنوی و عبادی پایگاه هایی نیز برای جمع آوری زکات فطره ایجاد شده بود.

نماز عید سعید فطر همچنین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز به امامت امامان جمعه این شهرستان ها و در فضای باز با حضور نمازگزاران برگزار شد.

همچنین پایگاه هایی از سوی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی به منظور جمع آوری زکات فطریه مردم در محل اقامه نماز عیدفطر برپا شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه