افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 24 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 31071 تعداد نوشته های امروز : 21×
رعایت۷۱درصدی پروتکل‌های بهداشتی درکشور/ اعلام اسامی کمترین وبیشترین استان‌های رعایت‌کننده
10 خرداد 1400 - 17:17
شناسه : 1808

ایسنا نوشت: دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، گزارشی از آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و تغییرات روندی آن اعلام کرد و گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی، در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در کشور، ۷۱ درصد بوده است.

پ
پ

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا آخرین وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد را تشریح کرد و اسامی کمترین و بیشترین استان‌های رعایت کننده را اعلام کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل گزارش بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور به شرح زیر است:

“میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی، در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه، در کشور،  ۷۱ درصد بوده است.

رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت ماه تا ۵ خرداد ماه، در استان سیستان و بلوچستان کمتر از ۴۹ درصد اعلام شده است.

استان سیستان و بلوچستان با رعایت ۴۸ درصد پروتکل های بهداشتی دراماکن عمومی بعنوان آخرین و استان سمنان با ۸۴ درصد، در صدر استان های کشور قرار دارد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه، در  ۱۰  استان : آذربایجان غربی- ایلام- بوشهر- خوزستان – چهارمحال و بختیاری- کردستان- گلستان-لرستان- همدان و مازندران، بین ۵۰ تا  ۶۷ درصد بوده است.

رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در ۱۰ استان : آذربایجان شرقی- البرز- اصفهان- خراسان شمالی- خراسان رضوی- قم- کهگیلویه و بویراحمد- گیلان- مرکزی و هرمزگان، بین  ۶۸ تا  ۷۲ درصد بوده است.

رعایت پروتکل های بهداشتی در (۱۰) استان: اردبیل- تهران- خراسان جنوبی- زنجان – فارس-  قزوین- سمنان- کرمان- کرمانشاه و یزد، بین ۷۳  تا ۸۴  درصد بوده است.

در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه؛ استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و ایلام، به ترتیب با ۴۸ ، ۵۹ و ۶۲ درصد، کماکان در انتهای جدول میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی و استانهای سمنان با ۸۴ درصد، زنجان با ۸۲ و یزد با ۸۱ درصد، در صدر این جدول قرار دارند.

میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی، در بازه زمانی۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در کشور، ۷۴  درصد بوده است.

سه استان سیستان و بلوچستان با ۵۴ درصد، آذربایجان غربی با ۵۹ درصد و ایلام با ۶۵ درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های سمنان با ۸۶ درصد، زنجان با ۸۵ درصد و قزوین با ۸۲ درصد، در صدر جدول این گروه از استانها قرار دارند.

میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی، بازه زمانی ۲۹  اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در کشور، ۷۲  درصد است.

در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه؛ سه استان سیستان و بلوچستان با ۴۹ درصد، آذربایجان غربی با ۵۹ درصد و همدان با ۶۳ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی اقدام و استان های یزد با ۸۷ درصد، سمنان با ۸۴ و زنجان با ۸۳ درصد، در ابتدای جدول این گروه از استانها قرار دارند.

میانگین رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی، بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در کشور، ۷۱  درصد بوده است.

در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه ؛ سه استان سیستان و بلوچستان با ۴۹ درصد، آذربایجان غربی با ۶۰ درصد و همدان با ۶۲ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی، اقدام و استان های یزد با ۸۸، سمنان با ۸۴ درصد و زنجان با ۸۳ درصد، در صدر جدول این گروه از استانها قرار دارند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی، بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه در کشور، ۷۲  درصد بوده است.

بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه؛ سه استان سیستان و بلوچستان با ۵۱ درصد، ایلام با ۶۴ و آذربایجان غربی با ۶۵ درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های یزد با ۸۷ درصد،  سمنان و زنجان با ۸۴ درصد،  در رتبه های نخست این گروه از استانها قرار دارند.

در بازه زمانی اول اردیبهشت تا پنجم خرداد ماه، از مجموع تعداد کل ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، مجموعاً تعداد یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد، توسط تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفته اند که در نتیجه آن در ۱۷۱ هزار مورد، منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجع قضایی و در ۱۳۵۰۰ مورد نیز، منجر به پلمب واحدها شده است

در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه، تعداد ۲۶۶۸۴۸ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، توسط تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی واقع شده اند. در نتیجه این بازرسی ها؛ ۲۹۶۷۴  مورد منجر به دادن تذکر و معرفی به مراجع قضایی و ۱۴۲۷  مورد نیز پلمب صورت گرفته است.

در هفته پایانی اردیبهشت ماه، کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی ها، در استانهای گلستان، فارس (شهرستان گراش) و سیستان و بلوچستان (شهرستان ایرانشهر)، به ترتیب با ۳۴، ۴۰ و ۵۰ درصد گزارش و استانهای یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی.

(شهرستان ساوه) به ترتیب با ۹۴، ۹۳ و ۹۲ درصد، بیشترین حد رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی را به خود اختصاص داده اند.

در هفته پایانی اردیبهشت ماه، کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در سوپرمارکت ها و خواربار فروشی ها، در استانهای خراسان رضوی (تربت جام)، خوزستان (شهرستان آبادان) و فارس (شهرستان گراش)، به ترتیب با ۵۸، ۶۶ و ۶۷ درصد گزارش و استان های چهارمحال و بختیاری، مرکزی (شهرستان ساوه) و خراسان جنوبی (شهرستان بیرجند)،به ترتیب با ۹۶ ، ۹۵ و ۹۵ درصد، بیشترین حد رعایت پروتکل های بهداشتی در سوپرمارکت ها و خواربار فروشی ها، را به خود اختصاص داده اند.

در بازه زمانی ۲۲ اردیبهشت تا ۲۹ اردیبهشت ماه، بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی، به ترتیب مربوط به سوپرمارکت ها و خواربار فروشی ها با ۶۱۴۱ مورد، نانوایی ها با۲۶۸۰ مورد، رستوران ها با ۷۸۰ مورد، مطب ها با ۵۸۷ مورد و فروشگاه های زنجیره ای با ۳۴۰ مورد گزارش شده است.

در بازه زمانی ۲۲ اردیبهشت تا ۲۹ اردیبهشت ماه، بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی، در حوزه صنایع نیز، به ترتیب مربوط به کارگاه ها و صنایع کوچک با ۷۳۷۹ مورد، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی با ۳۳۲ مورد، کشاورزی، دامپروری و معادن با ۲۵۱ مورد، مراکز شماره گذاری و معاینه فنی با ۵۵ مورد و صنایع ساخت و ساز با ۲۰ مورد می باشد.”

۴۷۲۳۷

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.