افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 24 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 31078 تعداد نوشته های امروز : 28×
سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه است
12 خرداد 1400 - 23:31
شناسه : 1948

استاندار کرمانشاه اجرای سامانه سردسیری، سد بیستون و ادامه طرح گرمسیری را مطالبات مهم استان کرمانشاه در حوزه آب معرفی کرد.

پ
پ

به گزارش صداوسیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه استجلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت آب استان که با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزهای غربی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد اظهار داشت: در ساختار جدید وزارت نیرو به منظور مدیریت مناسب منابع آب و چالشهای این بخش، برای حوضه های آبریز یک مدیریت واحد قرار داده اند که به تقسیم عادلانه آب بسیار کمک می‌کند. 

وی افزود: روز گذشته در ستاد بحران استان به بررسی جدی موضوع خشکسالی و اثرات آن در حوزه آب شرب و کشاورزی پرداخته شد و ما وظیفه داریم به هر شکل ممکن آب شرب مردم در شهرها و روستاها را تامین کنیم و برای اینکار برنامه ریزی لازم را انجام داده ایم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه سال جاری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها است خاطرنشان کرد: آب یکی از زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از تولید است بنابراین با توجه به وضعیت خشکسالی، انتظار داریم تجدید نظرهایی در تخصیص های آب به خصوص در حوزه صنعت و معدن صورت گیرد.

بازوند افزود: پیرامون تخصیص آب سد بیستون با وزارت نیرو رایزنی های لازم صورت گرفته و توافقات لازم انجام گرفته است. 

وی تصریح کرد: اگر مشکل تخصیص آب سد بیستون حل نشود در ۵تا۱۰ سال آینده بیش از ۳۰تا۴۰ هزار کارگر به علت کمبود آب و تعطیلی صنایع، بیکار می شوند.

مدیر ارشد استان در خصوص طرح بزرگ گرمسیری نیز گفت: مشکلات اجرایی این طرح تا سرپل ذهاب و بازی دراز حل شده ولی برای ادامه این پروژه تا نفت شهر نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.

وی سامانه سردسیری را دیگر طرح مهم و محوری استان معرفی کرد که ۲۰۰هزار هکتار از زمین های دیم کرمانشاه را  آبی می کند و یک تحول جدی در حوزه کشاورزی استان رخ می دهد. 

بازوند گفت: دکتر اردکانیان دستور مطالعه سامانه سردسیری را داده اند و اجرای آن یکی از مطالبات جدی کرمانشاه است.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش به موضوع جابجایی معاون عمرانی استانداری اشاره کرد و گفت: مهندس سالاری ۲۸ اردیبهشت ماه استعفای خود را کتبا اعلام کرد و من از ایشان درخواست کردم تا معرفی معاون جدید به فعالیت خویش ادامه دهند که بزرگوارانه تا امروز ادامه فعالیت دادند. 

وی در مورد معاون جدید عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: مهندس فخری در استان کرمانشاه نیاز به معارفه ندارد و همه با توانمندی های ایشان آشنا هستند و یکی از مدیران بسیار باتجربه در حوزه شهرداری‌ها است که چند سال اخیر هم معاون عمرانی استان سمنان بوده اند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.