تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 2:48

 کد خبر: 201

۲۵ هزار کنگاوری علیه بیماری کرونا واکسینه می‌شوند

کرمانشاه – ایرنا – رییس شبکه بهداشت و درمان کنگاور گفت: در مرحله نخست اجرای واکسیناسیون عمومی، پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۵ هزار از جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان علیه بیماری کرونا واکسینه شوند.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

دکتر حسین امیری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمان دقیق واکسیناسیون عمومی مشخص نیست اما با توجه به اعلام وزارت بهداشت، احتمالا با تولید واکسن داخلی کوایران برکت، از خرداد ماه این اقدام مهم در کشور آغاز شود.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته ۵۸ هزار نفر از جمعیت این شهرستان بالای ۱۸ سال هستند و با توجه به اختصاص سهمیه واکسن شهرستان، ۲۵ هزار نفر از ایشان تا پایان شهریور امسال واکسینه خواهند شد.

امیری ادامه داد: در مرحله نخست ۲ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن وارد شهرستان شد و کادر بهداشت و درمان و افراد بالای ۸۰ سال واکسینه شدند و واکسیناسیون افراد ۷۵ تا ۸۰ سال نیز آغاز شده است.

وی یادآور شد: از تعداد یک هزار و۴۰۰ نفر افراد بالای ۸۰ سال ساکن در شهرستان، ۹۰۰ نفر واکسینه شده و واکسن مابقی نیز پس از ماه رمضان تزریق می‌شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان کنگاور با بیان اینکه به جز مراکز اصلی، در سه مرکز عمومی نیز عملیات تزریق واکسن انجام می‌شود، گفت: سرسرای ورزشی ولایت در مجموعه ورزش و جوانان، ساختمان سابق آبفار در خیابان کشاورز و مدرسه‌ای در حوالی میدان عراقی سه مرکز واکسیناسیون عمومی هستند.

امیری با اشاره به اینکه ۱۰ تیم کار واکسینه در مرکز ورزشی ولایت را انجام خواهند داد، اضافه کرد: تزریق واکسن در ۲ نوبت صبح و عصر انجام خواهد شد.

وی افزود: تیم‌های فوریت پزشکی در مراکز انجام واکسیناسیون مستقر و در کنار پرسنل درمانی به سوالات و ابهام مراجعان درباره واکسن کرونا پاسخ می‌دهند.

امیری یادآور شد: از مراجعان درخواست داریم در صورت داشتن بیماری و حساسیت خاصی پیش از تزریق واکسن موضوع را به پزشک حاضر در مرکز بهداشت اطلاع دهند.

۲۵ بیمار کرونایی هم اکنون در بخش‌های ایزوله و کرونا بیمارستان شهید چمران بستری و تحت درمان هستند.

شهرستان کنگاور در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه