تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 2:49

 کد خبر: 242

۱۰۷ پروژه مصوب سفر رهبری در دهگلان به بهره برداری رسید

سنندج – ایرنا – فرماندار شهرستان دهگلان گفت: ۱۰۷ پروژه مصوب سفر سال ۱۳۸۸ رهبری به کردستان با اعتباری بیش از ۷۳۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسید.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

فرزاد شمس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  ۲۲ اردیبهشت ماه در تاریخ استان کردستان همواره به عنوان روزی فراموش نشدنی ثبت شده است و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در چنین روزی در سال ۸۸ با سفر پر خیر و برکتشان مردم این استان را به افتخاری بزرگ نایل و این روز را به روزی تاریخی برای این استان تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸ تحول عظیمی در راستای عمرانی و آبادانی شهرستان دهگلان ایجاد کرد افزود: تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان کردستان در شهرستان دهگلان انجام شده است.

شمس افزود: پروژه های مصوب سفر رهبری به کردستان در دهگلان شامل فضاهای ورزشی در شهرها و روستاها، طرح‌های کشاورزی، عمرانی و اجرای طرح هادی روستایی، آسفالت راه روستایی، گاز رسانی به تعداد ۶۳ روستا، خدمات بهداشتی، احداث مدرسه علوم دینی دهگلان و طرح مسکن ولایت و فضاهای آموزشی است که برای اجرا و عملیاتی کردن این طرح ها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان ۷۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار شهرستان دهگلان یاد آور شد: برگزاری دومین جشنواره هنرهای تجسمی استان در دهگلان، افتتاح ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان، بهره برداری از استخر شنا، افتتاح مدرسه ۹ کلاسه شهر دهگلان، بهره برداری از طرح گازرسانی به روستاها ، بهره برداری از طرح هادی روستای قادرمرز، بهره برداری از ۹ ساختمان افراد تحت پوشش بهزیستی، افتتاح نمایشگاه های فرهنگی، دیدار با خانواده تحت پوشش نهاد مقدس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) از جمله برنامه های سفر مقام معظم رهبری به کردستان در شهرستان دهگلان بود.

فرماندار دهگلان اضافه کرد: امروز با گذشت ۱۲ سال از آن سفر به یادماندنی مردم استان کردستان سرخوش از برکات مادی و معنوی سفر آفتاب به سرزمین مجاهدات های خاموش خود هستند و بار دیگر آرزومند سفر رهبر فرزانه و مراد خود به این استان هستند.

وی گفت: سالروز سفر پُرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به استان کردستان که مبنای شروع طرح‌های عظیم عمرانی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی در دهگلان است.

دهگلان با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه