تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 14:02

 کد خبر: 517

آتش سوزی حاشیه رودخانه «قوره تو» در نوار مرزی قصرشیرین مهار شد

قصرشیرین – ایرنا – فرماندار قصرشیرین گفت: آتش سوزی حاشیه رودخانه قوره تو در نوار مرزی این شهرستان ظهر جمعه با تلاش دستگاه های مدیریت بحران مهار شد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

مرادعلی تاتار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش‌سوزی که از شب گذشته تا حوالی بامداد امروز ادامه داشت با تلاش شبانه‌روزی نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی، دستگاه‌های امدادی شهرستان و فرمانداری بامداد امروز جمعه در نوار مرز مهار و از ورود آتش به داخل مزارع این شهرستان ممانعت شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال این اولین مورد آتش‌سوزی در شهرستان بوده که آتش‌سوزی‌ها در حاشیه قوره تو  از داخل عراق به کشورمان سرایت کرده که به دلیل وزش باد وارد کشور می شود که با پای کار بودن ستاد مدیریت بحران شهرستان  مهار شده و خسارت چندانی نداشته است.

فرماندار قصرشیرین گفت: هم اکنون اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادی پای کار هستند و منطقه تحت کنترل است تا در صورت شعله ور شدن آتش نسبت به مهار آن برای جلوگیری از ورود آتش به داخل مزارع اقدام کنند.

تاتار ادامه داد:با توجه به اینکه مراتع در کشور عراق اهمیتی ندارند از این رو عراقی‌ها هر ساله اقدام به آتش زدن اراضی کشاورزی و مراتع مرزی خود در مجاورت مرزهای قصرشیرین می‌کنند که این اقدام موجب سرایت آتش به اراضی مرزی کشورمان شده که در سال‌های گذشته متاسفانه بخشی از مراتع و اراضی قصرشیرین طعمه حریق شده است.

شهرستان مرزی قصرشیرین دارای ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی است که از این میزان ۱۵۴ هزار و ۸۰۰ هکتار آن مرتع و ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز جنگل کاری است.
قصرشیرین جمعیت در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان به صورت فعال دارد و دارای ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه