تاریخ انتشار : 1402/12/10 - 12:50

 کد خبر: 57693

تمجید از مرد شماره یک شطرنج ایران پس از پیروزی مقابل شطرنج‌باز قدرتمند هندی

پرهام مقصودلو توانست روند ۴۷ بازی بدون شکست شطرنج‌باز هندی را متوقف کند و این شطرنج‌باز را در مسابقات پراگ شکست دهد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

در دور دوم مسابقات شطرنج مسترز پراگ، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران به مصاف پراگناناندها، مرد شماره دو شطرنج هند، رفت و موفق شد به بردی درخشان دست یابد. مقصودلو در حالی در این رقابت به پیروزی دست یافت که ملی‌پوش شطرنج ایران با ریتینگ ۲۷۱۵ در این مسابقات شرکت کرده است. حرف هندی قدرتمند مقصودلو در دور نخست این مسابقات دارای ریتینگ ۲۷۴۷ بود.

chess.com پس از پیروزی ملی‌پوش شطرنج ایران نوشت: مقصودلو به ۴۷ بازی بدون شکست پراگناناندها پایان داد. پراگناناندها در ۴۷ بازی کلاسیک متوالی شکست نخورده بود اما روند چشمگیر این شطرنج‌باز توسط مقصودلو به پایان رسید. پراگناناندها مغلوب پرهام مقصودلو شد که با دو امتیاز صدرنشین این مسابقات است.

مقصودلو گفت: هفت تا ۱۰ ساعت در روز تمرین دارم و این احساس خوبی به من منتقل کرده است. با توجه به تمریناتم روحیه خوبی دارم.

مقصودلو در حالی در این بازی به پیروزی رسید که در رده‌بندی جهانی شطرنج، پراگناناندهای هندی پس از آناند، هموطنش، در رده ۱۳ جهان قرار دارد و مرد شماره یک شطرنج ایران در رده ۲۹ ایستاده است.

در دور نخست این مسابقات، مرد شماره یک شطرنج ایران توانسته بود بارتل لهستانی را شکست دهد. مقصودلو اکنون با دو امتیاز صدرنشین این رقابت‌هاست. در مسابقات شطرنج مسترز پراگ ۲۰۲۴، ۱۰ شطرنج‌باز حضور دارند که در پراگ به مصاف هم رفته‌اند.

انتهای پیام


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه