تاریخ انتشار : 1400/02/25 - 11:48

 کد خبر: 655

تأمین اجتماعی ۱۵ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی هزینه کرد

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کرمانشاه هزینه شده است.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش افق کرمانشاه، مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه از مراجعه ۶۰ هزار بیمار به بیمارستان‌های تامین تأمین اجتماعی ۱۵ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونایی هزینه کرداجتماعی در ایام کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد حدود هزار و ۳۰۰ بیمار کرونایی بستری شده اند که ۱۴ درصد آن‌ها بر اثر شدت بیماری جان باخته اند.

حجتی پور افزود: همچنین در این مدت ۱۵ هزار سی تی اسکن گرفته شده است که رقم بالایی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بیمارستان شهدا ۵۰ تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و در بیمارستان حضرت معصومه نیز مادران باردار کرونایی در فضایی کاملا مجزا و ایزوله که از بخش بستری منفک است، پذیرش می‌شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه با بیان اینکه برای تامین اکسیژن بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این سازمان مشکلی وجود ندارد، گفت: با خرید دستگاه اکسیژن ساز دوم برای بیمارستان شهدا، ظرفیت تولید اکسیژن در این بیمارستان از ۴۰۰ لیتر در دقیقه به ۶۰۰ لیتر در دقیقه ارتقا پیدا کرده و دومین دستگاه اکسیژن ساز نیز برای بیمارستان حضرت معصومه (س) خریداری شده است.

حجتی پور همچنین از تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای درمانگاه اسلام آبادغرب خبر داد و گفت: به زودی درمانگاه اسلام آبادغرب دو شیفته می‌شود.

لازم به ذکر است، ۳۹ درصد از جمعیت استان کرمانشاه معادل ۷۷۰ هزار نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی در ۷ کلینیک و دو بیمارستان این سازمان بهره‌مند هستند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه