تاریخ انتشار : 1400/02/25 - 17:37

 کد خبر: 668

واکسیناسیون ۸۰ درصدی سالمندان و پرسنل مراکز نگهداری سالمندان

تسنیم نوشت: بنا بر اعلام سازمان بهزیستی کشور با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته واکسیناسیون ۸۰ درصدی سالمندان و پرسنل مراکز نگهداری سالمندان به پایان رسید.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

سازمان بهزیستی کشور درباره آخرین آمار واکسیناسیون مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی  اعلام کرد: کل واکسیناسیون انجام شده مراکز سالمندان اعم از افراد مقیم و پرسنل مراکز سالمندان تا روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) ۱۶ هزار و ۸۴۱ نفر (۸۰ درصد افراد مقیم و پرسنل مراکز سالمندان)، واکسیناسیون سایر گروه‌ها اعم از افراد دارای معلولیت و افراد دارای اختلالات روانی ۱۳ هزار و ۵۴۰ نفر (۲۷ درصد افراد مقیم و پرسنل این‌گونه مراکز) و واکسیناسیون تمام مراکز توانبخشی و مراقبتی اعم از سالمندان و افراد دارای معلولیت ۳۰ هزار و ۳۸۱ نفر (۴۲.۷ درصد مراکز توانبخشی و مراقبتی) انجام شده است.

همچنین این سازمان تأکید کرد: در مقایسه تطبیقی استان‌ها، بیشترین واکسیناسیون انجام شده به ترتیب مربوط به استان مازندران با ۷۴.۳ درصد، استان یزد ۷۲.۵ درصد، استان لرستان ۶۲.۸ درصد و استان اردبیل ۶۲ درصد است. کمترین میزان واکسیناسیون انجام شده به ترتیب مربوط به استان قم ۱۳ درصد، خراسان جنوبی ۱۴.۵ درصد، زنجان ۱۶.۵ درصد و گلستان ۱۷ درصد است.

همچنین چهار استان هنوز واکسیناسیون مرحله دوم را شروع نکرده‌اند که از آن جمله خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم و کرمانشاه اشاره کرد.

۲۳۵۲۳۲


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه