تاریخ انتشار : 1400/02/28 - 23:45

 کد خبر: 943

ابداع یک فناوری برای صحبت با شناگران در حال شنا

یک فناوری جدید شامل یک بیسیم در دست مربی و یک گیرنده که توسط شناگر حمل می‌شود، امکان صحبت و آموزش شناگر توسط مربی را در حال شنا کردن فراهم می‌کند.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، مربیان شنا کار دشواری دارند، زیرا مجبورند فریاد بزنند تا شاید شناگران زیر آب و در حال شنا کردن صدای آنها را بشنوند و در این صورت هم ممکن است صدای آنها شنیده نشود. اکنون یک سیستم جدید برای حل این مشکل با استفاده از ارتباطات رادیویی یک طرفه طراحی شده است.

این سیستم موسوم به “Sonr” توسط “دیمیتری ولوشین” شناگر و کارآفرین اختراع شده است و توسط یک شرکت مولداویایی به نام “Simpals” تولید شده است.

این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است: یک بیسیم “واکی تاکی” که توسط مربی نگه‌داری می‌شود و یک بلندگو/گیرنده ضد آب که توسط شناگر حمل می‌شود.

گفتنی است که دستگاه گیرنده شناور ساخته شده است، بنابراین در صورت جدا شدن از شناگر روی آب به صورت شناور خواهد ماند. حتی می‌توان آن را زیر کلاه شنا قرار داد یا آن را به بند عینک شنا وصل کرد.

مربی با این سیستم می‌تواند برای ارائه نظرات و دستورالعمل‌های لازم به شناگر به راحتی با بیسیم صحبت کند و صدای وی در لحظه به شناگر می‌رسد.

لازم به ذکر است که دامنه جانبی این سیستم ۳۰۰ متر است. ضمن اینکه سیگنال آن می‌تواند تا عمق یک متری آب حرکت کند.

گیرنده سیستم “Sonr” ضد آب و دارای پوشش ضد باکتریایی است.

علاوه بر اینها، مربی می‌تواند با انتخاب فرکانس‌های مختلف همزمان با ۳۰ شناگر صحبت کند.

همچنین می‌توان تنظیم کرد که این سیستم به عنوان یک مترونوم(نگه‌دارنده ضرباهنگ) عمل کند و با ارائه سیگنال‌های صوتی به شناگران کمک کند تا سرعت حرکت خود را کنترل کنند.

این سیستم هم‌اکنون برای پیش سفارش در دسترس است و قیمت آن از ۱۴۹ دلار شروع می‌شود.

انتهای پیام


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه