تاریخ انتشار : 1400/03/03 - 15:34

 کد خبر: 1343

پیش بینی احداث ۴۸ هزار هکتار گلخانه در کشور

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: بر اساس یک برنامه تا ۱۰ سال آینده  احداث  ۴۸ هزار هکتار گلخانه در  کشور پیش بینی شده است.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

پیش بینی احداث ۴۸ هزار هکتار گلخانه در کشوربه گزارش افق کرمانشاه ،سالم پور در بازدید از سایت گلخانه شهرستان اسلام آبادغرب گفت: با اجرای طرح توسعه گلخانه‌ها در ۵ سال گذشته از برنامه احداث ۱۴ هزار هکتار گلخانه در کشور تاکنون  ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار  معادل ۸۴ درصد آن محقق شده است.
مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور  پیشرفت گلخانه پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در اسلام آباد غرب را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در مرحله اول سازه‌های  ۱۱ هکتار از گلخانه احداث و آماده پوشش  است که بر اساس زمان بندی پیمانکار  و مشاوران طرح ،تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به قابلیت‌های خوب استان کرمانشاه در زمینه توسعه گلخانه خاطر نشان کرد: اراضی مناسب، منابع آبی خوب، دسترسی به بازار‌های منطقه ای و فرا منطقه‌ای  به دلیل مرزی بودن از جمله این ظرفیتهاست.
مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور طرح ۶۰ هکتاری سایت گلخانه پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر را از طرح‌های بزرگ عنوان کرد  و گفت: در این طرح احداث ۲۵هکتار گلخانه پیش بینی شده که احداث  آن در حال انجام است.


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه