تاریخ انتشار : 1400/03/09 - 11:02

 کد خبر: 1719

فراهم شدن شرایط برگزاری انتخابات باشکوه و سالم در کرمانشاه

استاندار کرمانشاه : شرایط برای برگزاری انتخابات باشکوه و سالم با تلاش شبانه روزی مجریان دراستان فراهم شده است.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

کرمانشاه آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالمبه گزارش افق کرمانشاه ، استاندار کرمانشاه گفت: مجریان انتخابات با رعایت اصل بی طرفی و قانون مداری، از آرای مردم به عنوان حق الناس صیانت خواهند کرد.
هوشنگ بازوند افزود: آمادگی استان را براساس گزارش روسای کمیته‌های ستاد، برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و  شورا‌های اسلامی شهر و روستا مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه تیم با تجربه‌ای پای­ کار است و رئیس ستاد و فرمانداران استان عملکرد مطلوبی در برگزاری انتخابات در دوره‌های گذشته داشته اند و این تجربه مطلوب در برگزاری چندین دوره انتخابات سبب می‌شود هیچ مشکلی در برگزاری انتخابات پیش رو نداشته باشیم.
وی از مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت به عنوان ارکان انتخابات نام برد و گفت: در طول تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی انتخابات باشکوهی برگزار شده و مردم برای تعیین سرنوشت خود با مشارکت حداکثری نقش آفرینی و حماسه سازی کرده اند.
استاندار کرمانشاه اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تأکید کرد: مردم از مجریان انتخابات انتظار دارند از آرای آنان به عنوان امانت و حق الناس صیانت شود.
وی گفت: انتخابات ۲۸ خرداد به لحاظ شیوع بیماری کرونا متفاوت از دوره‌های گذشته است و برای حفظ سلامت اجتماعی و برگزاری انتخابات باشکوه که در آن هر رأی مردم نشانه اقتدار و ابهت نظام است، در ستاد انتخابات کشور و ستاد ملی کرونا دستورالعمل بهداشتی انتخابات صادر شده و مجریان و نامزد‌ها موظف به رعایت این ابلاغیه هستند.
بازوند نقش مهم نمایندگان و فرمانداران را در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ یادآور شد و گفت: این افراد امسال کار مضاعفی دارند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به امنیت مطلوب برای برگزاری انتخابات گفت: خوشبختانه کوچکترین مشکلی در بحث امنیت وجود ندارد و شرایط از هر جهت برای برگزاری انتخابات در استان  مناسب است.
وی از رقابت ۸۹۲ کاندیدای شورای شهر در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر در استان کرمانشاه خبر داد و خاطرنشان ساخت: این تعداد کاندیدا نشان می‌دهد که برای هر کُرسی شورای شهر در استان شش  نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به تایید ۹۷ درصدی کاندیدا‌های شورا‌های روستایی نیز گفت: در انتخابات شورا‌های روستا‌ها ۸ هزار و ۵۲۴ کاندیدا حضور دارند و این آمار نشان می‌دهد که برای برای هر کُرسی شورای روستا ۲.۵ نفر در استان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
بازوند تعداد مجریان برگزاری انتخابات در استان را حدود ۳۸ هزار نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد با اعضای هیات نظارت حدود ۴۱ هزار نفر می‌شوند که برای برگزاری انتخاباتی باشکوه آمادگی کامل را دارند.


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه