تاریخ انتشار : 1400/03/12 - 4:52

 کد خبر: 1900

طرز تهیه دسر بانوفی پای؛ جدید و بی‌نظیر

اگر به درست کردن انواع دسر علاقه دارید حتما اسم بانوفی پای را شنیده‌اید. این دسر یکی از معروف‌ترین دسرهای جهان است که با پاناکوتا، تیرامیسو و انواع چیز کیک و دیگر دسرهای محبوب رقابت می‌کند. 

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

اگر به درست کردن انواع دسر علاقه دارید حتما اسم بانوفی پای را شنیده‌اید. این دسر یکی از معروف‌ترین دسرهای جهان است که با پاناکوتا، تیرامیسو و انواع چیز کیک و دیگر دسرهای محبوب رقابت می‌کند. 

مواد لازم برای تهیه بانوفی پای:

  • خامه ۲بسته
  • شکر قهوه ای صد گرم
  • موز خرد شده ۴عدد
  • شیر ا لیوان
  • شکلات خرد شده لازم
  • کره ذوب شده ۱۵۰گرم
  • بیسکوییت ا بسته بزرگ

طرز تهیه و دستور پخت بانوفی پای:

۱. ابتدا یک بسته ی بزرگ از بیسکوییت بتی پور را داخل غذاساز می ریزیم و پودر میکنیم. اگر غذاساز نداشتید از گوشتکوب برای پودر کردن استفاده کنید. 

۲. کره را در یک قابلمه ی کوچک بگذارید و با شعله ی خیلی کم به آرامی ذوب کنید مراقب باشید کره نسوزد چون زود در اثر حرارت سیاه میشود. 

۳. کره ی ذوب شده را به بیسکوییت پودرشده اضافه کنید و اول با قاشق هم بزنید و بعد با دست به شکل خمیر در بیاورید.

۴. بهتر است برای درست کردن این دسر، از قالب تارت استفاده کنید، خمیر درست شده را داخل قالب تارت بریزید و با استفاده از یک استکان به ته قالب بچسبانیم یعنی آنقدر سفت شود که با برگرداندن قالب تکان نخورد بعد قالب را در یخچال میگذاریم. 

۵. پنجاه گرم کره را با شکر قهوه ای در قابلمه ی کوچکی بریزیم و با شعله ی کم حرارت دهیم تا کره ذوب شود وقتی کره ذوب شد نوبت اضافه کردن شیر است هم میزنیم تا به غلظت برسند مراقب باشیم کارامل نسوزد و به ته قابلمه نچسبد. 

۶. وقتی غلیظ شد بگذاریم کمی خنک شود بعد قالب تارت را از یخچال بیرون میاوریم و کارامل را داخلش با قاشق میریزیم تا کامل مانند لایه ای روی آن را بگیرد. 

۷. قالب تارت را دوباره در یخچال بگذاریم چهل دقیقه باشد. بعد از یخچال بیرون بیاوریم و موزها را حلقه ای برش دهیم و روی قالب تارت بگذاریم. بعد خامه ی شکل گرفته که بهتر است از شیرینی فروشی بخرید، روی موز بریزید میتوانید برای شکل دهی بهتر از قیف مخصوص استفاده کرد. بعد شکلات تخته ای را رویش رنده میکنیم تا زیباتر شود. 


برچسب ها : , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه