تاریخ انتشار : 1400/02/24 - 3:05

 کد خبر: 252

مردم روز عید فطر از تبریک حضوری و جمعی پرهیز کنند

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب گفت: مردم روز عید فطر باید از تبریک حضوری و جمعی در راستای مقابله با ویروس کرونا پرهیز کنند.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

ماموستا ملارشید ثنایی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات روزه داران مومن کشورمان افزود: همکاری و مشارکت مردم در تبعیت از مصوبات ستاد مقابله با کرونا و رعایت دستورالعمل بهداشتی برای عبور از موج چهارم کرونا ضروری است.

وی اظهار داشت: بعد از یک ماه عبادت و بندگی مردم روز عید را به دید و بازدید و عید دیدنی های مرسوم این روز قرار می دهند که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و موج چهارم باید از این امور در عید مبارک فطر اجتناب و پرهیز کنند.

امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب گفت: مردم می توانند به صورت تلفنی و مجازی تبریک عید فطر را  انجام دهند تا از انتقال و شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.

ثنایی ادامه داد: به طور قطع اگر دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنیم، خلاف این عمل حرام را انجام داده ایم و مشکل شرعی دارد.

وی لزوم همکاری و مشارکت مردم را برای قطع زنجیره کرونا یک تکلیف و وظیفه اخلاقی همگان دانست و از مردم خواست با مدافعان سلامت همکاری لازم را در این رابطه داشته باشند و در منازل خود بمانند و از هرگونه تردد غیر ضروری پرهیز کرده و در بیرون از منزل از ماسک استفاده کنند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از۹۰هزار تن جمعیت دارد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه