تاریخ انتشار : 1402/05/18 - 0:32

 کد خبر: 44340

۲۰۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن کرمانشاه اختصاص یافت

استاندار کرمانشاه از تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن کرمانشاه به اسلام آبادغرب خبر داد و گفت: این پروژه احتمالا تا پایان سال آینده به پایان خواهد رسید. 

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

محمد طیب صحرایی، عصر امروز (۱۷ مرداد) در نشست شورای اداری استان کرمانشاه، بااشاره به در پیش بودن ایام اربعین، اظهارکرد: مردم کرمانشاه از دیرباز مفتخر به خدمتگزاری به زوار عتبات عالیات بوده اند و این افتخار نسل به نسل بین آنها منتقل شده تا به امروز رسیده است.

استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه ایام اربعین برکات مادی و معنوی فراوانی برای کرمانشاه به همراه خواهد داشت، گفت: همه باید برکاتی که این مراسم بزرگ برای استان دارد را تبیین کنیم. 

وی ادامه داد: طی بازدیدهایی که در روزهای گذشته از تعدادی از مجموعه های شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی داشتم، برخی از آنها اعلام کردند که برای ایام اربعین به نیروی کار نیاز دارند که این نشان از اشتغالزایی در این شهرستان در این ایام دارد. 

صحرایی افزود: همچنین به برکت این ایام، از شرق تا غرب استان زیرساخت های ما جان تازه ای گرفته و برخی از اقداماتی که در این مسیر انجام شده – مانند رفع هشت نقطه حادثه خیز راه های استان – پس از ایام اربعین هم به عنوان یک برکت برای استان باقی می ماند. 

وی ادامه داد: همچنین بدون در نظر گرفتن امکاناتی که تاکنون به استان آمده، ۱۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای خدماتی که در اربعین ارائه می دهیم، به استان تخصیص پیدا کرده که این رقم جدای از بودجه های سنواتی و متداول استانی است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی سازی اقدامات اربعین اشاره کرد و گفت: هرچند برخی از ادارات ما به مانند ایام نوروز در خط مقدم فضاسازی برای ایام اربعین هستند، اما در کنار آن باید تلاش کنیم که جلوه های مردمی سازی این ایام را افزایش دهیم. 

وی گفت: اگرچه در ایام اربعین بخشی از کارهای دستگاه های اجرایی استان به این سمت می رود، اما این بدان معنا نیست که از سایر برنامه ها و پروژه‌ها غافل باشیم.  

وی از پروژه راه آهن کرمانشاه به اسلام آباد غرب به عنوان یکی از پروژه های مهم استان نام برد و گفت: این پروژه یکی از طرح های کلان استان است که باتوجه به برخی از ظرفیت های استان مانند تولید سالانه ۱۲۰ میلیون تن تولیدات صنعتی، ۲۰ میلیون تن تولیدات معدنی و پنج  میلیون تن تولیدات کشاورزی، حجم بالای تردد زوار از مرزهای استان و نیز درخواست مردم عراق برای تردد از مرزهای ما به منظور سفر به مشهد مقدس، هم برای مسافر و هم برای بار یک طرح کاملا راهبردی است. 

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: متاسفانه طی بازدیدهایی که چندی قبل از این پروژه داشتم، تقریبا در حال رکود بود، لذا پیگیری هایی را در دستور کار قراردادیم تا درنهایت منجر به این شد که دیروز(شانزدهم مرداد) موافقت تخصیص حداقل دو هزار میلیارد تومان و تا سقف سه هزار میلیارد تومان را برای آن گرفتیم. 

وی تاکید کرد: با این اعتبار، پروژه راه آهن کرمانشاه به اسلام آبادغرب فعال می شود و امیدواریم تا دهه فجر یا پایان سال آینده به اتمام برسد. 

صحرایی افزود: همچنین  ۶۶ پروژه را در استان شناسایی کردیم که حداقل پیشرفت فیزیکی آنها حدود ۶۵ درصد است که متاسفانه معطل مانده بودند، لذا با پیگیری های انجام شده از طریق سازمان برنامه و بودجه توانستیم برای آنها حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار بگیریم تا بزودی مجددا فعال شوند.

وی افزود: اکثر این پروژه‌ها تا پایان سال تمام می شوند و این گام بزرگی برای امید افزایی در جامعه است که مقام معظم رهبری هم روی آن تاکید دارند.

وی در ادامه به پیگیری های انجام شده در حوزه مسکن هم اشاره کرد و گفت: تا چندماه گذشته وضعیت متزلزلی در این رابطه داشتیم، اما باتلاش های صورت گرفته یک پروژه ۵۴۰۰ واحدی را که از سه سال قبل شروع شده بود و بنا به دلایلی در همان سال متوقف مانده بود را با هماهنگی با رئیس بنیاد مستضعفان به چرخه فعالیت بازگرداندیم. 

استاندار کرمانشاه احداث ۱۴ هزار واحد مسکن دیگر با کمک بانک مسکن، تسریع در تکمیل باند فرودگاه و افزایش تعداد پروازی های کرمانشاه را از دیگر اقدامات برای توسعه استان عنوان کرد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز خبرنگار، اظهارکرد: مدیران استان ضروریست که با رسانه‌ها تعامل نزدیک تر و هم افزایی بیشتری داشته باشند. 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: از مدیران استان توقع داریم که فضای رسانه ای را جدی بگیرند و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی هم تقویت تعامل با رسانه ها را در دستورکار خود قرار دهند. 

وی یکی از راه های تحقق جهاد تبیین را ارتباط موثر با رسانه ها عنوان کرد و گفت: خروجی تلاش برای ارتباط و تعامل با رسانه‌ها باید امید آفرینی در جامعه باشد. 

صحرایی به بازدیدهای اخیرش از تعدادی از رسانه های استان به مناسبت روز خبرنگار هم اشاره کرد و افزود: در این دیدارها یکی از مطالبات رسانه ها، پرداخت طلب هایی بود که از برخی دستگاه ها دارند و در این شرایط اقتصادی باید به موقع پرداخت شود.

وی  یادآور شد: در بحث توزیع آگهی ها بین رسانه‌ها هم باید قانون رعایت شود.

انتهای پیام 


برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه