تاریخ انتشار : 1400/02/23 - 0:07

 کد خبر: 62

چگونه در شرایط کرونایی در نماز “عید فطر” شرکت کنیم؟

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از تمامی نمازگزاران خواست در نماز عید فطر نکات بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع کرونا را رعایت کنند.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

بهمن خدادادیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نماز عید فطر در محیط باز گفت: در برگزاری نماز عیدفطر، نمازگزاران باید حداکثر فاصله ممکن برای برگزاری نماز را داشته باشند.

وی افزود: توصیه می شود حتما نمازگزاران زیرانداز شخصی همراه داشته باشند و حتی اگر از قبل زیراندازهای سراسری در محل اقامه نماز پهن شده، حتما از زیرانداز خود بر روی آن استفاده کنند.

خدادایان گفت: همچنین توصیه می شود افراد حتما سجاده و مهر شخصی خود را همراه داشته و توزیع مهر نباید در محل نماز صورت گیرد.

وی افزود: توصیه اکید این است که حتما هم نمازگزاران و هم عوامل انتظامات در طول اقامه نماز از ماسک استفاده کنند.

این کارشناس بهداشت گفت: همچنین توصیه می شود نمازگزاران بعد از برگزاری نماز از روبوسی و دست دادن جهت تبریک عید خودداری کرده و به بیان لفظی تبریک اکتفا کنند.

خدادادیان بر همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده هم تاکید کرد و افزود: توصیه می شود عوامل اجرایی برگزاری نماز، در محل برگزاری نماز مواد ضدعفونی کننده در اختیار نمازگزاران قرار دهند.

این کارشناس بهداشت خاطرنشان کرد: همچنین توصیه می شود عوامل اجرایی حتما محل برگزاری نماز را یک تا دو ساعت قبل از برگزاری نماز شست و شو دهند.

خدادادیان در ادامه با اشاره به اینکه برخی در این ایام عید به دید و بازدید می‌روند، نسبت به برگزاری دورهمی و مهمانی در این تعطیلات هشدار داد و افزود: از تمام ائمه جماعات استان تقاضا داریم در خطبه های نماز عید فطر نسبت به خطرات برگزاری این دورهمی‌ها هشدار دهند.

وی افزود: در تعطیلات عید فطر برخی خانواده های عزادار مراسم “نوعید” دارند که درخواست داریم با ارسال پیامک و یا تماس با اقوام و فامیل از آنها بخواهند برای انجام این مراسم مراجعه نداشته باشند و دورهمی در این راستا برگزار نشود.

انتهای پیام


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه