تاریخ انتشار : 1400/02/25 - 23:55

 کد خبر: 688

کاوشگر “اقمار یخی مشتری” در شبیه‌ساز فضا قرار می‌گیرد

آزمایش‌های مهمی بر روی کاوشگر “اقمار یخی مشتری” متعلق به آژانس فضایی اروپا آغاز شده است تا از عملکرد درست این کاوشگر در شرایط سخت فضا اطمینان حاصل شود.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، این فضاپیمای ۶.۲ تُنی که در مرکز “Airbus Friedrichshafen” در آلمان مونتاژ شده است اکنون به مرکز تحقیقات و فناوری فضایی اروپا(ESTEC) در هلند رسیده تا وارد شبیه‌ساز بزرگ فضا شود. زمانی که این کاوشگر وارد شبیه‌ساز شود هوای داخل آن برای شبیه‌سازی شرایط خلاء تخلیه می‌شود و سپس محیط گرم و سرد می‌شود که نشان از نزدیک شدن به خورشید و دور شدن از آن در طول سفر در فضا است. فاصله‌ی سیاره‌ی مشتری از خورشید پنج‌ برابر بیشتر از فاصله‌ی زمین با خورشید است.

این آزمایش قرار است ۳۱ روز به طول بیانجامد و بعد از آن این کاوشگر به شهر تولوز(Toulouse) در فرانسه فرستاده می‌شود تا آزمایش‌های نهایی روی آن انجام شود در نهایت برای پرتاب به پایگاه فضایی اروپا در کورو(Kourou) در گویان فرانسه(French Guiana)  فرستاده خواهد شد. این مدارگرد سال آینده بر روی موشک آریان ۵ به فضا خواهد رفت و در سال ۲۰۲۹ به سیاره‌ی مشتری می‌رسد. کاوشگر “اقمار یخی مشتری” به جمع‌آوری اطلاعات در مورد سیاره‌ی مشتری خواهد پرداخت و قمرهای اروپا(Europa)، کالیستو(Callisto)، گانیمد(Ganymede) این سیاره را برای یافتن شرایط مناسب حیات جستجو خواهد کرد.

انتهای پیام


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه