تاریخ انتشار : 1400/03/10 - 10:32

 کد خبر: 1786

راه اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان

مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان خبر داد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

راه اندازی سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روانبه گزارش افق کرمانشاه ، دکتر مازیار طهماسبی با اشاره به اینکه سامانه خودمراقبتی در حوزه سلامت روان به آدرس اینترنتی salamat.gov.ir   راه اندازی شده است  گفت: سامانه خود مراقبتی در حوزه سلامت روان برای استفاده جمعیت عمومی راه اندازی شده است و همه می‌توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه از خدمات آنلاین این سامانه استفاده کنند.
مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  افزود: مردم استان ما نیز همانند سایر نقاط کشور با آسیب‌های روانی ناشی از ویروس کرونا و  حوادثی همچون  زلزله و آسیب‌های روحی مانند استرس ، اضطراب و افسردگی مواجه بوده اند.
وی افزود: افراد می توانند با مراجعه به این سامانه و انتخاب گزینه خودارزیابی روانشناختی در سمت چپ و پایین صفحه، به سوالات دهگانه غربالگری در حوزه سلامت روان پاسخ دهند  و از سامانه ، بازخورد دریافت نمایند.
دکتر مازیار طهماسبی  گفت: در بخش‌های بعدی، محتوای آموزشی خودمراقبتی در حوزه سلامت روان و فهرست مراکز خدمات جامع سلامت نیز گنجانده شده است.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه