تاریخ انتشار : 1400/02/23 - 0:07

 کد خبر: 58

کاهش 54 هزار نفری بیمه شده‌های ورزشی کرمانشاه/ فوتبال محبوب‌ترین ورزش

مسئول کمیته آموزش هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه از کاهش شدید تعداد بیمه شده های ورزشی استان در سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا خبرداد.

افق کرمانشاه (ofoqkermanshah.ir) :

نسرین نازیی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به کاهش شدید تعداد بیمه شده‌های ورزشی کرمانشاه در سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: سال گذشته جمع کل بیمه شده های ورزشی استان حدود ۲۶ هزار و ۴۲۹ نفر بود که از این تعداد ۱۸ هزار و ۸۷۷ نفر را آقایان و هفت هزار و ۵۵۲ نفر را خانم های ورزشکار تشکیل می دادند.

وی تصریح کرد: این آمار درحالی است که سال ۱۳۹۸ جمعا ۸۰ هزار نفر بیمه شده ورزشی در استان داشتیم که در سال ۱۳۹۹ به حدود یک چهارم کاهش یافته است.

مسئول کمیته آموزش هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه رکورددار تعداد بیمه شده های ورزشی بین شهرستانهای استان است، افزود: ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر از کل ۱۸ هزار و ۸۷۷ نفر بیمه شده ورزشی استان مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

به گفته این مسئول، شهرستان ای جوانرود با ۱۶۴۳ نفر، اسلام آبادغرب با ۱۲۲۴ نفر و روانسر با ۹۰۷ نفر بعد از کرمانشاه بیشترین تعداد بیمه شده های ورزشی استان را به خود اختصاص داده اند.

نازیی تاکید کرد: همچنین شهرستانهای پاوه با ۵۹۸ نفر، گیلانغرب با ۵۵۹ نفر و هرسین با ۴۵۱ نفر به ترتیب کمترین آمار ورزشکاران سازمان یافته استان را طی سال گذشته داشته اند.

وی در ادامه رشته های پرطرفدار ورزشی کرمانشاه را در سال گذشته اعلام کرد و گفت: همانند سالهای گذشته فوتبال همچنان محبوب ترین رشته ورزشی در استان محسوب می شود.

مسئول کمیته آموزش هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه تعداد بیمه شده های رشته فوتبال را در استان طی سال گذشته حدود ۷۱۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: بعد از فوتبال هیات انجمن های ورزش های رزمی با ۱۴۷۰ نفر و بدنسازی و پرورش اندام با ۱۳۵۴ نفر بیشترین تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان را  در سال گذشته به خود اختصاص داده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد ورزشکاران سازمان یافته برخی هیات های ورزشی استان در سال گذشته به عدد انگشتان یک دست هم نرسید، گفت: هیات نابینایان و کم بینایان استان در این سال تنها دو ورزشکار سازمان یافته داشته است.

نازیی ادامه داد: همچنین در رشته اسکی سه نفر، ناشنوایان ۱۰ نفر، بولینگ و بیلیارد ۱۴ نفر و تیرو کمان ۱۷ نفر بیمه شده ورزشی داشته ایم.

انتهای پیام  


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه